Saradnja Evropske centralne banke i Narodne banke Srbije

Bez autora
Jul 15 2014

Predsednik Evropske centralne banke (ECB) Mario Dragi i guverner Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković potpisali su danas u Frankfurtu Sporazum o saradnji u oblasti sprečavanja falsifikovanja i otkrivanja falsifikovanih novčanica evra u Srbiji. Na osnovu tog sporazuma, ECB će NBS dostaviti tehničke specifikacije originalnih novčanica evra i klasifikaciju falsifikata. NBS će ECB dostavljati informacije o novim falsifikatima novčanica evra, kao i mesečne izveštaje o svim falsifikatima evra koji su otkriveni u Srbiji. Radi se o prvom sporazumu između ECB i NBS od počinjanja pregovora o članstvu Srbije u EU.

Saradnja Evropske centralne banke i Narodne banke SrbijePredsednik Evropske centralne banke (ECB) Mario Dragi i guverner Narodne banke Srbije (NBS) Jorgovanka Tabaković potpisali su danas u Frankfurtu Sporazum o saradnji u oblasti sprečavanja falsifikovanja i otkrivanja falsifikovanih novčanica evra u Srbiji.

Na osnovu tog sporazuma, ECB će NBS dostaviti tehničke specifikacije originalnih novčanica evra i klasifikaciju falsifikata. NBS će ECB dostavljati informacije o novim falsifikatima novčanica evra, kao i mesečne izveštaje o svim falsifikatima evra koji su otkriveni u Srbiji. Radi se o prvom sporazumu između ECB i NBS od počinjanja pregovora o članstvu Srbije u EU.

Sporazum je potpisan na marginama prvog političkog dijaloga na visokom nivou između dveju institucija koji je održan u 14. jula u Frankfurtu. Jednom godišnje ECB organizuje ovakve dijaloge sa rukovodstvom centralnih banaka zemalja koje su kandidati za članstvo u Evropskoj uniji i koje su otpočele pristupne pregovore.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik